Vánoční celooddílovka

Co se může stát, když se společně vypravíme dva týdny před Vánocemi na víkendovku? ..stát se muže téměř cokoliv a letos to bylo skoro kouzelné.

V pátek večer jsme se seznámily s Frídou, slečnou, která z nějakého neznámého důvodu neměla ráda Vánoce.
Navštívil nás duch minulých Vánoc a díky němu jsme zažily Vánoce, které Frída zažívala jako malá. Třeba že měla ráda vanilkové rohlíčky, které tajně ujídala, nebo že ráda dováděla s kamarády na sněhu.

Další den ráno se nám podařil zjistit důvod její nelibosti k Vánocům – když byla malá, přestěhovala se na Štědrý den s rodiči pryč od všech kamarádů.
Duch budoucích Vánoc nám a Frídě ukázal, jaké by mohla mít Vánoce, kdyby je zase začala mít ráda. Ve vánoční vesničce jsme mohly ochutnat i očuchat Vánoce, ulovit kapra nebo napsat vánoční přání.

Odpoledne se Frída rozhodla, že tedy s naší pomocí zkusí zažít Vánoce tak, jako před lety. A na to bylo potřeba připravit jídlo, výzdobu a pozvat všechny kamarády.
Večer jsme si díky tomu všechny společně mohly užít vánoční atmosféru, světýlka, bramborový salát, cukroví a nakonec i dárečky.