Závod vlčat a světlušek

Po dlouhé pauze se uskutečnil tradiční skautský závod, na kterém nechyběly ani naše světlušky. Základní kolo bylo pořádáno naším střediskem Vrbovec, proto jsme to na závod neměly daleko – konal se totiž v okolí Křivé borovice.

Společně se světluškami a vlčaty z jiných skautských středisek se holky pokoušely zachránit Elizabeth Swannovou – získáním dostatku Aztéckého zlata. Na osmi stanovištích plnily rozličné úkoly, kterými si ověřily, jestli umí například poskytnout první pomoc, zabalit si batoh na výlet, rozluštit záludné hádanky nebo správně roztřídit odpadky.

Kromě soutěžních úkolů si mohly vyzkoušet lanové překážky, skládání origami, logické hry a štafetovou opičí dráhu…a také to, co to znamená ,,aprílové počasí “ 😀

Nasbírat dostatek aztéckého zlata se všem skupinkách podařilo, a tak Jack Sparrow mohl osvobodit Elizabeth. Naše dvě skupinky světlušek skončily na krásném 8. a 11. místě.